solidariteit …
Solidariteit is de oplossing om corona-problemen aan te pakken. Dat bewijzen de Chiromeisjes uit Groot-Vorst. Toen ze hoorden van de problemen die een andere Laakdalse jeugdvereniging had met de corona-toestand, boden ze spontaan hun eigen kampeerplek aan.
° Die andere Laakdalse jeugdbeweging, KAJ-Eindertse Jongeren, wou aanvankelijk van 1 tot 11 augustus naar het Antwerpse Kapellen op kamp. Met de laatste corona-gegevens voor ogen, gaf dat toch wel wat problemen en dreigde het kampavontuur 2020 van KAJ te stoppen alvorens het begonnen was.
° “De oplossing voor zo’n probleem ligt niet in leedvermaak of onverschilligheid”, zegt Lore Mennes, hoofdleidster van Chiromeisjes De Schakel uit Groot-Vorst. “Ook het tegen elkaar opzetten van bevolkingsgroepen of regio’s zal het probleem niet oplossen”. “De oplossing ligt in meer begrip en solidariteit, een belangrijke Chiro-waarde!”
° “Omdat we net dezelfde periode met onze 80 leden zelf op kamp zijn in Sleidinge bij Gent, staat ons eigen kampterrein in Groot-Vorst vrij. Onze leiding-groep besliste prompt om ons eigen terrein aan te bieden aan onze onfortuinlijke collega’s. De jongeren van KAJ mogen hun kamp verplaatsen naar Groot-Vorst. Ze hoeven enkel de onkosten van water, gas en elektriciteit te betalen. We rekenen geen huurprijs aan. Ze zullen immers al in kosten vallen bij de uitbater van het gehuurde kampterrein in Kapellen. Wellicht enkele duizenden Euro.”
° Het is niet de eerste keer dat deze Chiromeisjes hulp bieden. Eerder verleenden ze ook al onderdak aan de Buitenschoolse Kinderopvang van het OCMW en de plaatselijke lagere school.
° “Het probleem met de opslag van ons eigen kampmateriaal dreigde nog roet in het eten te gooien, maar de gemeente zorgde voor een elegante oplossing. We mogen ons materiaal even in de gemeentelijke magazijnen stockeren.”
° Hopelijk hebben de 40 jongeren van KAJ het naar hun zin in Groot-Vorst. Ze zullen van 1 tot 11 augustus verblijven in de lokalen aan de Smissestraat. Niet zo ver, maar wel voldoende veilig. Wellicht tot grote geruststelling van menig ouder. (Paul Mondelaers)